ADR Araç Alımında Rehberlik

KARAYOLU TAŞIMACILIĞINDA TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI (ADR)

Yalnızca üretimde kullandığınız değil, diğer yolculuklarınız esnasında aynı karayolunu paylaştığınız tehlikeli maddelerin güvenliğini de bizler sağlıyoruz. Gemi, tren ya da uçak taşımacılığından farklı olarak ADR, karayolu ile tehlikeli maddelerin taşınması sürecidir ve tehlikeli maddeler ile iştigal etmeyenler ile aynı güzergâhın en çok oranda paylaşıldığı bir yöntemdir. Bu da çevre faktörüne ek olarak insan faktörüne karşı da ayrıca önlem alınmasını gerektirmektedir.


Bu bağlamda, ulus TMGD olarak, ADR’nin diğer taşımacılık faaliyetlerinden farklı olduğu bilinci ile hem sizlerin hem de yakınlarınızın güvenliğini sağlıyoruz. Uygun ambalaj, etiketleme, güncel evraklar ve levhalama süreçleri ile ADR’ye uygun taşıma yapmanızı sağlamaktayız.


DEMİRYOLU TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI (RID)

Tehlikeli maddelerin, özellikle portatif konteyner ya da tankerlere yüklenerek, demir yolu üzerinde taşınması süreci RID olarak tanımlanır. Ulus TMGD olarak, tehlikeli maddelerinizin RID kurallarına kapsamında karışık yüklenmesinden uygun ambalaj seçimine, tanker seçiminden rota belirlemeye kadar bütün süreçlerde sizlere rehberlik yapıyoruz. Bizlere sadece hangi kimyasalı göndermek ya da almak istediğinizi söylemeniz yeterlidir, baştan sona bütün RID süreci ulus TMGD güvencesi altındadır.


HAVA YOLU İLE TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI (IATA)

Kargo firmaları, yurtdışı taşımacılığı söz konusu olduğunda hava yolu ile tehlikeli maddelerin sevkiyatlarını da tercih etmektedirler ve bu taşımacılık IATA olarak kısaltılmıştır. IATA yöntemini kullanmak isterseniz ya da daha önce hiç kullanmadığınız bu yöntemi mevcut yöntemler ile kıyaslamak ve bir rapor olarak görmek isterseniz, ulus TMGD bünyesinde profesyonel danışmanlarımız sizlere en hızlı ve en güvenli şekilde bir çözüm bulacaklardır.


Tehlikeli kimyasallarınızın IATA kurallarına uygun şekilde taşınması ve bu sürecin güvenlik, vakit, maliyet gibi hususlarda incelenerek sizlere farklı senaryolar sunması ulus TMGD’nin sizlere hizmetidir.


DENİZ YOLU İLE TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI (IATA)

Tehlikeli maddelerin uluslarası taşımacılığında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de deniz yolu ile taşınmasıdır. Bu yöntem kısaca ımdg olarak geçmektedir.


Ulus TMGD rehberliğinde, demir yolundan (RID) ya da karayolundan (ADR) deniz yoluna aktarılacak olan çok modlu sevkiyatlarınız sorunsuz bir şekilde hedef noktaya varmaktadır. ADR ve RID kurallının ımdg kuralları arasındaki farklılıkların bilincinde olan ulus TMGD ekibi, kamyon, tır ya da portatif konteyner/tanker sevkiyatlarınızın sekteye uğramadan deniz yolu taşımacılığında da yolculuğuna devam etmesini en kolay ve en hızlı şekilde sağlamaktadır.